Dnes má svátek: Světlana Zítra: Radek Pozítří: Leona
csenfrdeplptruskes

Sbor dobrovolných hasičů

 50000000
 
Sbor dobrovolných hasičů v Bravanticích má své počátky již před 2. světovou válkou. Podle kroniky se však za prvopočátek počítá červenec roku 1945 při osídlení obce českým obyvatelstvem.

SDH sídlí v bývalé traktorové stanici s věží. V současné době má sbor 35 členů, z toho 10 žen. Výjezdová jednotka je ve 14ti-členném složení a při zásazích používá vozidlo Avia 30 Speciál, agregát PPS-12 a kolovou PPS-16, která je i přes své stáří stále funkční.

Převážná část výjezdů je spojena s technickou pomocí pro obec a také pomoci při živelných pohromách. Ty jsou spojeny s potokem Sezina, který se občas rozvodní. Největší následky přinesly povodně z roku 1997 a také 2007.

Pro zábavu a pobavení občanů pořádá SDH kulturní akce jako je pochování Basy, recesní Prvomájový průvod, Kácení máje s průvodem a letní karnevaly pro děti a dospělé. Také se podílí na přípravách různých akcí společně s jinými složkami v rámci obce.

Webové stránky SDH: http://sdhbravantice.webnode.cz/

 I - Spidernet.cz Metropolit Network Bravantice informuje že od 15.3. 2016 je na internetu komplex BRAVANTICKÝCH HASIČŮ. Je to velmi důležitá organizace v obci a proto po domluvě se členy hasičského sboru, mají od nás internetové připojení zdarma jako sponzorský dar.

Více na http://www.i-spidernet.cz/

spidernet

Vytisknout E-mail