Dnes má svátek: Světlana Zítra: Radek Pozítří: Leona
csenfrdeplptruskes

Bravantický Brumla 2/2016

Slovo starosty:

Dámy a pánové, vážení občané obce Bravantice.

Úspěšně jsme zvládli první čtvrtletí. Pro rok 2016 byl sestaven rozpočet, se kterým jste byli seznámeni na veřejné schůzi dne 22. 3. 2016. Společně s tímto rozpočtem jste byli informováni o hlavních akcích, které v letošním roce proběhnou. 
Největším problémem se stává chodník, který jsme chtěli vybudovat přes obec. První nepříjemnou zprávou je, že na tuto stavbu nezískáme dotace, protože chodník nebude postaven v jednom kuse. Další nepříjemná zpráva je ta, že po digitálním zaměření jednotlivých parcel vyšlo najevo, že některé travnaté pásy kolem hlavní silnice patří Úřadu pro zastupování státu ČR. Jsou i taková místa, kde není možné dodržet šíři chodníku. Přesto se pokusíme alespoň části, kde bude možné chodníky vybudovat, dotáhnout do stavebního povolení. Rozhodně Vás budu průběžně informovat. Stavba by probíhala na etapy a neodvažuji se odhadnout, jak dlouho to bude trvat, protože se bude stavět z obecních peněz. Od občanů jsou i takové ohlasy, že chodníky nemáme stavět a za ušetřené obecní peníze vybudovat nebo opravit něco jiného.   
Nyní dovolte, abych Vás co nejsrdečněji  pozval na tradiční slavnost  „DEN OBCE  BRAVANTICE, která se bude konat dne 25. 6. 2016 od 13.00 hod. v prostorách hřiště TJ Sokol Bravantice.    Další důležité informace:   
Dne 8. 4. 2016 v době od 07.00 hod. do 14.00 hod. bude v celé obci vypnut elektrický proud. V důsledku vypnutého el. proudu nepoteče voda na horním konci, zejména v RD, které jsou napojené na ATS. Doporučujeme u těchto RD se předzásobit vodou.
Dne 14. 4. 2016  v době od 08.00 hod. do 16.00 hod. bude proveden vývoz velkoobjemových kontejnerů ze stanoviště od bývalé prodejny Jednota u Kočích.
Dne 23. 4. 2016  v dopoledních hodinách budou provádět hasiči sběr starého železa. Nepotřený materiál můžete naskládat před vrata, hasiči jej odvezou.
Od 4. 4. 2016 se budou popelnice a kontejnery vyvážet co 14 dnů. V dubnu bude první vývoz dne 6. 4. 2016 a pak pravidelně co 14 dnů.

Starosta obce Bravantice Ivo Kočíš

Senior klub

stara materska skolaLetošním rokem začínáme již devátý rok naší činnosti.
17. 1. 2016 jsme navštívili muzikál v divadle J. Myrona v Ostravě.
1. 4. v 16.00 hod. se uskuteční v kulturním domě členská schůze a zveme všechny zájemce, ať přijdou mezi nás.
21. 5. od 14.00 hod. Vás srdečně
zveme na tradiční vaječinu, která se bude konat v prostorách hasičárny.
Nabízíme: vaječinu, grilovaná kuřecí stehna, klobásy a domácí buchty z plechu. Moc se těšíme na Vaši účast.
V červnu bude zorganizován zájezd na zámek Hradec nad Moravicí a arboretum Nový Dvůr. Volná místa budou nabídnuta zájemcům i mimo klub.
Bližší informace budou později u p. Pospíchalové na tel. 728 096 87.

 

Zprávičky z naší školy a školičky

Jarní zprávy z MŠ a ZŠ Bravantice 
Rozloučili jsme se se zimou vynesením Moreny a přivítali jsme jaro. Je to jedno z nejkrásnějších ročních období, které nás bude provázet do konce školního roku. Ve škole se budeme věnovat aktivitám, které se budou týkat ekologických projektů – oslavíme Den Země a zúčastníme se projektu Bělský les a Indiáni, které pro naše žáky uspořádá ekologická organizace Rozchodník.
Nesmíme zapomenout na podporu čtenářské gramotnosti. Naši žáci se zúčastní projektu ve spolupráci s knihovnou v Bílovci. 1x měsíčně navštíví žáci čtenářské dílny a vyvrcholením této činnosti bude „pasování“ žáků na čtenáře.
V jarním období nás čekají také sportovní aktivity – žáci se zúčastní Mc Donald´s Cupu: fotbalových utkání mezi školami. A ke konci školního roku proběhne atletická soutěž v Olympiádě malotřídních škol.
Tématický projekt „Škola plná kouzel a pokusů“ seznámí žáky zábavnou formou  s různými pokusy, které připraví pro naše žáky kouzelnice.
Vybraní žáci se zúčastní soutěže Have Fun With English, kterou pořádá ZŠ Butovická Studénka. Účastníci budou plnit úkoly v anglickém jazyce.
Jarní období láká téměř všechny žáky k jízdě na kole, a proto je třeba upevňovat jízdní dovednosti. Opětovně navštívíme výuku na dopravním hřišti v Odrách. Zde si žáci upevní znalosti z dopravních předpisů a jízdou zručnosti si vyzkouší jízdní dovednosti. 
Nezapomínáme také na naše maminky a babičky, pro které připravujeme v květnových dnech oslavu DNE MATEK ve škole i v MŠ.
Děti z MŠ spolu s žáky 1. ročníku pokračují v projektu „Z pohádky do pohádky“, ve kterém se seznamují s klasickými pohádkami plněním zábavných úkolů. Naši předškoláci navštíví své kamarády na Jarní slavnosti ve škole a prvňáci předvedou svým budoucím spolužákům, jak se naučili číst, psát a počítat. Školku čekají divadelní představení Otvírání studánek a Malá Mina zmlsaná. Otevřením ekologické zahrady budou děti trávit volný čas plněním ekologických aktivit v rámci environmentální výchovy. 
Ukončení školního roku proběhne v areálu MŠ a rozloučíme se také s předškoláky.
Školní rok ukončíme společným vystoupením dětí z MŠ a ZŠ na Dni obce.

Sokol

Tímto Vás zveme do areálu Sokolu Bravantice na mistrovská utkání žáků a mužů.
Rozpis utkání je níže, občerstvení je zajištěno.

ROZPIS ŽÁCI – JARO 2016

1 Spálov BRAVANTICE 10. 4. 12:30 NEDĚLE
2 BRAVANTICE Děrné 16. 4. 14:00 SOBOTA
3 Kujavy BRAVANTICE 23. 4. 14:00 SOBOTA
4 BRAVANTICE Jakubčovice 30. 4. 14:30 SOBOTA
5 Jistebník BRAVANTICE 8. 5. 10:00 NEDĚLE
6 Velké Albrechtice BRAVANTICE 14. 5. 14:30 SOBOTA
7 BRAVANTICE Jeseník n. O. 21. 5. 15:00 SOBOTA
8 Tísek BRAVANTICE 29. 5. 14:30 NEDĚLE
9 BRAVANTICE Vražné 4. 6. 15:00 SOBOTA

ROZPIS MUŽI – JARO 2016

1 BRAVANTICE Sedlnice 2. 4. 15:30 SOBOTA
2 Skotnice „B“ BRAVANTICE 10. 4. 15:30 NEDĚLE
3 BRAVANTICE Trojanovice-Bystré 16. 4. 16:00 SOBOTA
4 Lubina BRAVANTICE 23. 4. 16:00 SOBOTA
5 BRAVANTICE Žilina 30. 4. 16:30 SOBOTA
6 VOLNO 8. 5.    
7 BRAVANTICE Zbyslavice 14. 5. 17:00 SOBOTA
8 Petřvald n. M. „B“ BRAVANTICE 21. 5. 17:00 SOBOTA
9 Stachovice BRAVANTICE 28. 5. 17:00 SOBOTA
10 BRAVANTICE Hostašovice 4. 6. 17:00 SOBOTA
11 Tísek BRAVANTICE 12. 6. 17:00 NEDĚLE

Tréninky
fotbalistkaTrenéři Sokolu Bravantice zvou všechny kluky a holky do 15 let na tréninky, které budou každé úterý a čtvrtek od 16.30 hodin, do cca 18 hodin. 
Muži trénují stejné dny od 18. hodin.
Trénovat venku budeme od 5. 4., pokud to počasí dovolí.

 

Hasiči informují

srotDne 23. dubna od 7.00–11.00 hodin proběhne po obci sběr kovového odpadu. Šrot nechte před branou, popřípadě Vám s ním pomůžeme. 
1. května dopoledne projde Recesní prvomájový průvod přes obec v dobových krojích, mladší i starší občané si mohou při pohledu na nás zavzpomínat.  
 28. května se koná v obci veselý průvod, který Vás pozve do areálu hasičské zbrojnice na odpolední Kácení máje a večerní disko karneval. 
Dále informujeme, že kroužek mladých hasičů se od dubna koná každou středu od 16.00 do 18.00 hodin v areálu hasičárny. Děti zde budou cvičit  požární útok, štafetu dvojic, střelbu ze vzduchovky, překonání překážky po vodorovném laně a přípravu na soutěž hry Plamen. Náš sbor se přihlásil do programu Recyklujte s hasiči, a proto organizujeme sběr elektrospotřebičů v obci. Prosíme proto občany, aby své nefunkční televize, pračky, ledničky a jiné elektrospotřebiče přivezli každou středu od 16.00 –18.00 hodin do hasičárny. V případě potřeby je možnost  odvozu elektrospotřebičů z domu. Bližší informace na tel. 739 420 198, 604 149 323, na našich webových stránkách nebo na vývěsní hasičské tabuli před obecním úřadem. Výtěžek z tohoto programu bude použit pro naše mladé hasiče. Kontaktní osoba: Rudolf Němec,
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,
http://sdhbravantice.webnode.cz/

 

Skauti

Skautský dobrý skutek
Skauti z Bravantic zvou všechny lidi dobré vůle na jarní úklid naší vesnice, který se uskuteční v pátek 15. dubna k příležitosti dne Skautského dobrého skutku. Sejdeme se v 15.30 u fary, odkud se postupně přesuneme až k rybníkům. Podrobnější program si budete moci přečíst na plakátech umístěných v obci, proto mějte oči na stopkách. Značka: dobrou náladu a rukavice s sebou.

Těšíme se na vás.

Rybáři informují

S příchodem jara se otvírají nejen studánky, ale také rybářské revíry, patřící naší krajské organizaci ČRS, přestože někteří „nedočkavci“ se u naší přehradní nádrže choulili v teplém zimním oblečení už v prvních dvou měsících letošního roku. Zanedlouho – od 16. dubna – budete moci u vody vidět také rybáře, kteří se zaměřili na lov pstruhů a lipanů na pstruhových vodách…
Spolek rybářů Bravantic vstoupil lednovou členskou schůzí do 21. roku činnosti s novými plány dále podporovat celokrajné hospodaření na rybářských revírech, podílet se na kvalitním zarybnění bravantické nádrže a udržování pořádku okolo ní. Za tímto účelem „rozmnožil“ ještě v závěru minulého roku rybí osádku o více než 9 metráků velkých mírových kaprů (někteří z nich však už skončili ve vezírcích při lovech v závěru loňského roku). Do vody jsme vysadili dále candáty, amury, štiky, úhoře, líny a tzv. bílé ryby, aby si zachytaly i děti z našeho rybářského kroužku, z něhož se každoročně rekrutují noví členové naší více než 350-ti členné rybářské organizace.
Jak jsme už uváděli dříve, nejlépe jsou na tom děti od 6. do 15. let, které se stanou letos členy MO ČRS Bravantice – na ty čeká krajská mimopstruhová povolenka k rybolovu zdarma. Stačí jen, když budou chodit do kroužku, kde se učí základní pravidla rybolovu a poznají ryby, které pak budou chytat. A už se mohou chystat k vodě… Při této příležitosti upozorňujeme rodiče, že mohou ještě poslat své děti v případě zájmu o rybolov do kroužků, které se uskuteční 11. a 25. dubna, aby si stačily vyřídit potřebné doklady…

rybari 600

A co nás ještě čeká: 

Další ročník Jarních rybářských závodů, které se uskuteční v sobotu 14. května 2016 od 7 hodin ráno do 14 hodin. O poháry i ceny mohou soutěžit dospělí rybáři z celého kraje včetně mládeže. Před závody opět vysadíme nějaké ryby, proto sledujte, kdy bude hájení a s tím spojený zákaz rybolovu v nádrži Bravantice. Podrobné informace zveřejníme jako vždy na webových stránkách www.okoun.webnode.cz, kde se zájemci mohou už nyní přihlásit. Startovné je 130 Kč (v ceně je občerstvení), na místě před závody pak 150 Kč. 
V závěru bychom chtěli ještě všechny rybáře upozornit na nutnost zakoupení si členské známky do konce dubna, aby vám nebylo ukončeno členství. Úřední termíny pro vyřízení si rybářských náležitostí jsou 26. března a 30. dubna 2016 od 16 do 18 hodin v rybářské klubovně (za kulturním domem).

 

SPOLEČENSKÁ RUBRIKA

Jubilanti - významné životní jubileum oslaví: 

VÝTISKOVÁ Karla 80 let
SCHULZ Leopold 80 let
OZDINEC Miroslav 80 let
KLIMOŠ Miroslav 70 let
OPLUŠTIL Jiří 70 let
DOHNÁLKOVÁ Zdenka 65 let
KAPIČAKOVÁ Miroslava 65 let
TOMÁŠKOVÁ Růžena 65 let
TAJDUŠ Ivo 65 let
KOČÍŠ Ivo 65 let
PETRŽÍLKA Josef 60 let
SEDLÁK Jiří 60 let
Narodili se nám
  • ADAMČÍK Jakub
  • KOLENČÍK Matyáš
  • KUČEROVÁ Sofie
  • PAVLIŠTÍKOVÁ Elen

Všem jubilantům i novým občánkům přejeme mnoho zdraví, štěstí, lásky a rodinné pohody.

pdf Bravantický Brumla 2/2016 (625 KB)

Vytisknout E-mail