Dnes má svátek: Dita Zítra: Soňa Pozítří: Taťána
csenfrdeplptruskes

Bravantický Brumla 2/2018


Slovo starosty:

 Vážení občané Bravantic, 

ani jsme se pořádně nerozkoukali a začínáme druhé čtvrtletí roku 2018. Ještě než Vás seznámím s akcemi, které budou zahájeny, dovolte mi, abych Vám popřál příjemné prožití Velikonočních svátků. V prvém dubnovém týdnu začínáme rozjíždět výstavbu chodníku a opět tady máme různá omezení a pohyb pracovních strojů. Myslím si, že když už jsme přečkali opravu břehových hran, že to zvládneme. Současně provádíme i opravy uvnitř Kulturního domu, které by měly být ukončeny do konce měsíce dubna. Určitě Vám neuniklo, že Povodí Odry provádí ořez a kácení stromů kolem toku Seziny. Po dokončení těchto prací mám příslib, že se bude provádět odtěžování nánosu v korytě potoka. Tím se koryto vyčistí a trochu prohloubí. Poslední větší akcí bude položení nového povrchu vozovky přes Bravantice. Opět bych Vás chtěl poprosit o strpení a velkou dávku tolerance, která je při provádění takovýchto prací nutná.

Starosta obce Bravantice Ivo Kočíš


24. 4. 2018  v době od 08.00 hod. do 16.00 hod.
budou přistavené velkoobjemové kontejnery na vývoz směsného odpadu. Kontejnery budou před bývalou prodejnou Jednota, tak jako každý rok.


POZVÁNKA
v sobotu 19. 5. ve 14.00
proběhne v hasičském areálu tradiční vaječina
• vstupné 20,- Kč (vstupenky jsou slosovatelné) • sladké a slané pohoštění • reprodukovaná hudba • „hezké počasí“ Přijďte se pobavit. Zvou senioři.


Naše farnost se letos zapojila do „Noci kostelů 2018“, která je příležitostí k návštěvě míst, kde je připraven pestrý a zajímavý program, který si klade za cíl přiblížit něco ze života víry, z historie a umění takovým způsobem, aby si v rozmanité nabídce každý něco našel.
Přijměte pozvání k Noci kostelů
dne 25. 5. 2018 v Bravanticích.
Kostel bude otevřen od 18 – 22 hod.
s tímto programem:
Komentovaná prohlídka kostela v 18 h. a ve 20 h. Projdeme si kostelní loď i kůr s varhanami. Návštěvníci se dozvědí nejnovější informace o připravované opravě věže kostela. Uvidíte výstavy o dokumentech nalezených ve věži v r. 2017 a papírových modelů kostelů.
Více o Noci kostelů 2018 na https://www.nockostelu.cz/


Obec Bravantice pořádá zájezd
do Jemnice, Znojma, Vranova nad Dyjí a Čejkovic
16. – 17. 6. 2018

sobota 16.6. ráno odjezd do Jemnice, kde se koná historická slavnost Barchan, která má své kořeny v době panování Lucemburků. Po celou dobu slavnosti probíhá v areálu zámku historické tržiště. Uvidíme tradiční řemesla, divadelní scénky, dobové písně, tance apod. Závěrem budeme svědky pestrého průvodu historických postav, který doprovází krále Jana a královnu Elišku. Odpoledne se přesuneme do Znojma. Po ubytování se můžeme těšit na procházku večerním městem. neděle 17.6. dopoledne navštívíme zámek ve Vranově nad Dyjí a po obědě se vydáme do bylinkové zahrady a také ochutnáme víno v Čejkovicích. Návrat ve večerních hodinách.
Cena zájezdu: Dopravné pro občany Bravantic zdarma, pro případné přespolní zájemce 400 Kč. Ubytování na internátě ve Znojmě: 320 Kč. Stravu a vstupné si hradí účastníci sami.
Zájemci se mohou přihlásit písemně u p. Věry Šustkové od 9. do 30. 4. 2018 na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo SMS na tel. 724 216 416. Na rezervace mimo termín přihlášení nebude brán zřetel. Kapacita autobusu: 45 míst. Změna programu vyhrazena, časy budou upřesněny.


Senior klub

Konečně skončila zima a jarní slunce nám vlije novou energii do těla. Tím zdravíme všechny a přejeme hodně toho sluníčka. Chceme Vás informovat  o našich akcích ve 2. čtvrtl. 2018.
17. 4. pojedeme na exkurzi do cukrářské výrobny „MARLENKA“ ve Frýdku - Místku. Dále budeme pokračovat na prohlídku manufaktury „BATEX“, která vyrábí přikrývky z beskydské vlny nejvyšší kvality. Další program už bude individuální. Připomínáme přihlášeným, že odjezd autobusu je v 7.30.
29. 4. to bude činohra v ND moravskoslezském „JE ÚCHVATNÁ“. Komedie o nejtragičtější operní zpěvačce všech dob.

Naši největší jarní akci je vaječina.


Zprávičky z naší školy a školičky

Vážení příznivci školky a školy,

s prvním jarním dnem nám odešla zima a nastala jarní rovnodennost. Všichni nedočkavě vyhlížíme sluneční paprsky, které by měly přispět k posílení dětské imunity a načerpání nových a svěžích sil pro další období. Věříme, že nepěkné chřipkové období je již za námi a čekají nás jenom příjemné a pěkné dny… V mateřské školce se chystáme uklidit školní zahradu, protože děti zahradu milují a krásně se na ní vydovádějí. V jarních měsících ve školičce připravujeme pro děti aktivity – výlet do Záchranné stanice v Bartošovicích a na Jarošův statek ve Studénce. V dubnu nás čeká akce Pálení čarodějnic, kdy se nahastrošíme a spolu s rodiči si zasoutěžíme a opečeme buřty. Na měsíc květen usilovně nacvičujeme program s dětmi, na velkou školní akademii. V červnu chceme strávit víkend s rodiči a dětmi v Centru ekologických aktivit v Olomouci. Všichni se již těšíme, protože s přicházejícím jarem a sluníčkem přichází dobrá nálada a když je dobrá nálada, život je veselejší… Také ve škole nezahálíme. S jarním obdobím nás čekají školní projekty, které se budou týkat úklidu zahrady, Velikonoc, Kouzelné školy, BESIPu, Pythagoriády, literárních, jazykových a sportovních soutěží, kulturních vystoupení žáků a dětí ke Dni obce a mnoho dalších aktivit. Jednou z významných novinek, kterou připravujeme na měsíc duben, bude workshop pro zájemce z řad rodičů a dětí „JARNÍ BUBNOVÁNÍ“ na DRUMBENECH, který se uskuteční v rámci projektu MAP v budově školy buď 12. nebo 19. dubna, a to zcela zdarma. Srdečně zveme zájemce. Pozor, počet míst bude omezený, proto se neváhejte přihlásit!!!
Významné aktivity pro měsíc duben, květen, červen 2018:

DUBEN
10. 4. Zápis do 1. ročníku ZŠ Bravantice od 14.00 hod. v budově základní školy
12. 4. nebo
19. 4. Workshop „JARNÍ BUBNOVÁNÍ“ od 15.30 do 17.00 hod. v prostorách školy
KVĚTEN
3. 5. Zápis do MŠ Bravantice od 8.00 hod. v budově MŠ Bravantice
25. 5. ŠKOLNÍ AKADEMIE K 120. VÝROČÍ ŠKOLY V KD BRAVANTICE OD 16.00 hod. pro širokou veřejnost
ČERVEN
1. 6. OSLAVA DNE DĚTÍ – muzikálové představení Žabákovo dobrodružství v KD Těškovice
8. 6. OLYMPIJSKÝ PĚTIBOJ v Bravanticích – ZŠ Těškovice, ZŠ Kyjovice, ZŠ Zbyslavice, ZŠ Olbramice + ZŠ Bravantice
11. 6. Zahájení rekonstrukce soc. zařízení v MŠ Bravantice
29. 6. Ukončení školního roku, předání vysvědčení

Novinky pro nový školní rok 2018/2019:
3. září 2018 – zahájení školního roku 2018/2019 – nový provoz ranní školní družiny od 6.15 hod. Sledujte www stránky zařízení, na kterých se dozvíte podrobné informace. Děkujeme všem, kteří nám zachovávají přízeň, a těšíme se na spolupráci.

Mgr. S. Tulisová, řed. ZŠ a MŠ Bravantice,
Mgr. K.Hůrková,ved.uč. MŠ


Sokol

Tímto vás zveme do areálu TJ Sokolu Bravantice na mistrovská utkání žáků a mužů.

 

ROZPIS ŽÁCI – JARO 2018
1 BRAVANTICE Spálov 7.4. 10:30 SOBOTA
2 BRAVANTICE Štramberk 14.4. 14:00 SOBOTA
3 BRAVANTICE Kunín 21.4. 14:00 SOBOTA
4 BRAVANTICE Lubina 28.4. 11:30 SOBOTA
5 Jistebník BRAVANTICE 3.5. 17:00 ČTVRTEK
6 Spálov BRAVANTICE 13.5. 13:30 NEDĚLE
7 Štramberk BRAVANTICE 19.5. 12:00 SOBOTA
8 BRAVANTICE Jistebník 26.5. 15:00 SOBOTA
9 Lubina BRAVANTICE 1.6. 16:30 PÁTEK
10 Kunín BRAVANTICE 9.6. 14:45 SOBOTA

 

ROZPIS MUŽI – JARO 2018
1 Olbramice BRAVANTICE 1.4. 15.30 NEDĚLE
2 BRAVANTICE Vražné 7.4. 12:30 SOBOTA
3 BRAVANTICE Zbyslavice 14.4. 16:00 SOBOTA
4 Žilina BRAVANTICE 22.4. 10:15 NEDĚLE
5 BRAVANTICE Příbor 28.4. 13:30 SOBOTA
6 Mořkov "B" BRAVANTICE 5.5. 16:30 SOBOTA
7 BRAVANTICE Štamberk 12.5. 16:30 SOBOTA
8 Petřvald "B" BRAVANTICE 20.5. 17:00 NEDĚLE
9 BRAVANTICE Ženklava 26.5. 17:00 SOBOTA
10 Bartošovice BRAVANTICE 2.6. 16:00 SOBOTA
11 Bílov BRAVANTICE 9.6. 14:00 SOBOTA
12 BRAVANTICE Sedlnice 16.6. 17:00 SOBOTA

 

 


Hasiči informují

Dne 21. dubna od 7.00 – 11.00 hodin proběhne po obci sběr kovového odpadu. Prosíme občany, aby svůj šrot nechali před svou branou, popřípadě Vám  pomůžeme. 
1. května dopoledne proběhne Recesní prvomájový průvod přes obec v dobových krojích.
12. května od 13 hodin bude v naší  hasičárně soutěž v požárním sportu, kde se předvedou družstva mladých a starších hasičů. 
26. května proběhne odpolední Kácení máje a večerní disko karneval
Na všechny akce jste srdečně zváni. 

Dále informujeme, že kroužek mladých hasičů se od dubna koná každou středu od 16.30 do 18.00 hodin v areálu hasičárny. Zde děti budou cvičit  požární útok, štafetu dvojic, střelbu ze vzduchovky, překonání překážky po vodorovném laně a přípravu na soutěž hry Plamen.

Náš sbor organizuje sběr elektrospotřebičů v obci. Proto prosíme občany, aby své nefunkční televize, pračky, ledničky a jiné elektrospotřebiče přivezli každou středu od 16.00–18.00 hodin do hasičárny nebo po domluvě i v jiné dny. Bližší informace na tel.739 420 198, 604 149 323 nebo na našich webových stránkách. 

Naše webstránky:
bravantice.ikpo.cz/sdh
sdhbravantice.webnode.cz


Myslivecké sdružení Sezina

V druhém čtvrtletí tohoto roku věnujeme mimořádnou pozornost naší přírodě významnými dny, které nás vedou k zamýšlení a ku pomoci. Jsou to Měsíc lesů, Den ptactva, Den Země a Červen – měsíc myslivosti a ochrany přírody. I náš spolek k nám promlouvá významným výročím. Uplynulo 25 let, kdy v rámci společenských přeměn a celkovou rekonstrukcí našeho právního řádu byla dne 1. dubna 1993 na katastru obce vytvořena zcela nová honitba s názvem MS Sezina Bravantice. Zakládajícími členy bylo sedm místních občanů. Postupně byla členská základna rozšiřována a na výkonu práva myslivosti se v současné době podílí devět místních a sedm členů z jiných obcí. Je potěšující, že členové na výroční členské schůzi v březnu zhodnotili výsledky své práce jako úspěšné. Vyslovili přítomnému starostovi obce panu Ivo Kočíšovi a jeho zastupitelům poděkování za utváření vztahů a pomoci k potřebám provozu myslivosti v honitbě. Další poděkování směřovalo k farmáři panu Ing. Ličkovi za poskytování krmiva pro zvěř tolik potřebného v době strádání. Hlavní úkoly pro následující období obsahují: úklid a desinfekci krmných zařízení, jejich opravu a další rozšíření, důkladné obhospodařování zvěřních políček, další dosadbu zeleně, odstranění oplocenek v prostoru Obory, řešit střety zvěře s dopravními prostředky, zajistit zkoušky loveckých psů pro okres Opava, uplatňování mysliveckých zvyků a tradic, podílet se na úspěšných oslavách Dne obce. Vstupujeme do období, které nás vítá barvou a vůní květů, obnovenou symfonií ptačích hlasů a hlavně rodícím se životem rostlin a živočichů. V této době přípravy a rození se nového života potřebuje naše zvěř naprostý klid. Proto se obracíme na návštěvníky naší rozkvetlé přírody s prosbou o pochopení této mimořádné potřeby.

Zdeněk Pilich


Rybáři

Na počátku nového roku se uskutečnila výroční členská schůze, která se konala dne 13. 1. 2018. Na schůzi se probíralo co vše se stalo za poslední 4 roky činnosti rybářů a výboru MO ČRS Bravantice. Nadále se volil nový výbor a dozorčí komise na další 4 roční období.

Připomeneme si krátce některé změny, které v průběhu uplynulých let nastaly. Naše organizace jako i ostatní se změnily legislativně na spolky. Jsou změny jak ve stanovách tak i v jednacím řádu. Tak, jako naše organizace MO ČRS Bravantice, tak i MO ČRS Frýdek Místek a MO ČRS Studénka patří do společného hospodaření, kde můžou naši rybáři chodit chytat ryby. Tyto organizace prodávají svým členům povolenky, a za utržené prostředky nakupují do svých revírů ryby. Jen do naší nádrže se nasadí okolo 1200 kg ryb. Z toho je vidět, že se staráme svědomitě o zarybnění našeho revíru, aby bylo co chytat po celý rok.

Jako jiné organizace tak i naše organizace připravujeme jarní, letní i podzimní závody, které se budou konat ve dnech:

1. května pro děti a mládež. Prezentace v 7.00, začátek závodu v 8.00. Máme pro děti přichystané hodnotné ceny, které jme zajistili od různých sponzorů. Občerstvení zajištěno.

5. května pro ostatní rybáře – závod začíná v 6.00 hod., prezentace v 5.00 hod. Po ukončení závodu proběhne večerní akce s posezením a hudbou i občerstvením, budou rybí speciality a jiné pochoutky, k tomu výborné pivo ze soukromého pivovaru. Máme přichystaný velký stan, kdyby bylo špatné počasí. Zveme nejen rybáře, ale taky občany naší obce. A to vše bude 5. května. Těšíme se na vaši účast.

24. a 25. srpna letní noční závody, připraveno bude příjemné posezení nejen pro rybáře, ale i pro občany naší obce. Zveme všechny!

3. listopadu poprvé po dlouhé době závody na přívlač.

Na tyto akce jsou připraveny hodnotné ceny.

Také organizujeme pro děti rybářské kroužky, které budou v naší klubovně i na naši nádrži. Pro děti, které absolvují rybářské zkoušky, máme přichystanou první povolenku zdarma.

Dne 3. 3. 2018 se konala první brigáda v novém roce, na kterou přišlo 13 brigadýrů, kteří udělali mnoho práce s prořezávkou dřevin a máme tímto přichystané další pozice na chytaní ryb. V závěru by chtěl výbor pozvat i ty, kteří ryby nechytají, na naše závody.

Petrův zdar.


Společenská rubrika

Jubilanti - významné životní jubileum oslaví: 

  • Věra VÝTISKOVÁ 80 let
  • Antonín THIEL 70 let
  • Jarmila HAVELKOVÁ 65 let
  • Ludvík ŠTVERKA 60 let
Opustili nás
  • Marie RESTLOVÁ

Všem jubilantům i novým občánkům přejeme mnoho zdraví, štěstí, lásky a rodinné pohody.


KE STAŽENÍ:  pdf Bravanticky Brumla 2/2018 (2.11 MB)


Vytisknout E-mail